Międzynarodowy dzień Iggy’ego Popa

…takim zdaniem skwitował Inżynier Mruwnica moje dzisiejsze poranne oświadczenie, że z okazji dnia kobiet zrobię sobie dzień z Iggym Popem. No bo go lubię, jest stary, ale nadal ładny, tak, nawet na tym żylastym zdjęciu:

i ma ładne piosenki, na przykład tę:

i mam nadzieję zobaczyć go na żywo w sierpniu w Katowicach.

Wnet dorobiłam napis do krążącego w sieci zdjęcia:

i muszę przyznać, że nie spodziewałam się 15 szernięć z fb. Bardzo mi to dobrze zrobiło na ego.

Zdjęcie Iggy’ego w damskich ciuszkach pochodzi z kampanii francuskiego Slut Walk i jest opatrzone podpisem „I’m not ashamed to dress ‘like a woman’ because I don’t think it’s shameful to be a woman” – Iggy Pop

Więc międzynarodowy dzień Iggy’ego Popa to nie tylko dzień z fajną muzyką robioną przez fajnego faceta; to także dzień tych, którzy wiedzą, że być kobietą nie jest powodem do wstydu. Tych, którzy wiedzą, że sukcesem jest nie być równie dobrą co facet w męskiej dziedzinie, lecz wyzbycie tej dziedziny przynależności do jakiejkolwiek płci.

Mam nadzieję, że za parę lat zdjęcie będzie krążyć bez podpisu, a faceci będą wkładali sukienki bez potrzeby przedstawiania specjalnych powodów.

Reklamy

7 uwag do wpisu “Międzynarodowy dzień Iggy’ego Popa

 1. Przy całej mojej miłości do Iggiego, to pierwsze zdjęcie jest dość przerażające. Co mu się stało, że taki marchewkowy? Samoopalacz przedawkował czy ma żółtaczkę?

  Oraz, szacun dla facetów, którym się chce zakładać sukienki, szpilki i the worksy. Ja sukienki i szpilki zakładam do ślubu albo za karę.

  Polubienie

 2. Hm, ISTNIEJĄ wygodne sukienki, ale to raczej nie są te wieczorowe ani eleganckie. Są to te, które wytrzymują test +35 stopni w cieniu:)
  (pisałam ja, która sukienki wkłada tak rzadko, że w zasadzie mało kto to widział)

  A przede wszystkim, brawa dla Iggy’ego oraz Szpro za publikację.

  Polubienie

 3. Kojarzycie cytat z Madonny „Because You Think Being A Girl Is Degrading”, nie? Niech ktoś mi bardzo proszę powie, gdzie jeszcze to było użyte, bo na pewno to widziałem, ale teraz ciągle zamemiam się madonną

  Polubienie

skomciaj mię

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s