Zdrada!

W Wysokich Obcasach Extra zamiast żywego człowieka zatrudniają bota generującego losowe frazy o wydźwięku antyfeministycznym. Niemożliwe bowiem, aby

…profesjonalna dziennikarka aż tak zaniedbała podstawowy risercz. Tekst (nie mój, dzieło zbiorowe) punktujący jej złą wolę czy też brak warsztatu pojawi się, miejmy nadzieję, w mainstreamowych mediach, ja zaś przedstawiam Wam dowód, że to jednak jest bot:

Zrzut ekranu 2015-02-22 o 15.34.45

edit: doniesienia z trwającej polemiki.

Feministki zareagowały publikując list otwarty ze szczegółowym, merytorycznym wyliczeniem, jak nakłamał bot.

Redakcja wysokieobcasy odcina się od nierzetelności dziennikarskiej Wysokie Obcasy Extra i pisze tekst Dlaczego nie wkurzają nas feministki. Mimo to redaktorki WOE nie mają sobie nic do zarzucenia: po kuriozalnym wstępniaku w tekście Gniew jest złym doradcą redaktorki „Wysokich Obcasów Extra” odpowiadają Magdalenie Środzie i Agnieszce Graff.

W tekście Feminizm w krzywym zwierciadle mediów Elżbieta Korolczuk pyta, skąd teza, że zwykłe kobiety nie lubią feministek (i ma kwity na to, że lubią!). Podtrzymuje to pytanie w późniejszej radiowej rozmowie z Natalią Waloch-Matlakiewicz.

Ladypasztet zwraca uwagę na rolę Dolnośląskiego Kongresu Kobiet. Agnieszka Kublik woli jednak trzymać się wielkomiejskiej perspektywy.

Reklamy

5 uwag do wpisu “Zdrada!

 1. Ale może coś więcej? Bo nie wiadomo o co chodzi. Nawiasem mówiąc, WO czytuję regularnie, ale WO Ekstra kupiłam ze dwa razy i wszystkie teksty wydały mi się tam boleśnie powierzchowne. Ktoś jeszcze tak ma?

  Lubię to

  • Totalny – nie.
   Jestem w stanie sobie wyobrazić konserwatystkę czy osobę religijną, która będzie się koncentrowała na wyzysku kobiet czy odzyskiwaniu dobrego imienia opiekuńczej pracy kobiet, troszczyła się o prawa matek i rodzin wielodzietnych – i to będzie dla mnie jak najbardziej feministyczne. Będziemy miały spory rozjazd przy kwestiach praw reprodukcyjnych czy seksualności, ale sporo obszarów jest wspólnych.

   Lubię to

skomciaj mię

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s