Przeszła do historii grając orgazm

…głosi tytuł w gazecie wyborczej, a na fanpejdżu opis jest nawet ciekawszy:

W sensie, możliwe, że się czepiam. Oraz mam bardzo dużo sympatii do grania orgazmów (chociaż może nie przez osoby niepełnoletnie, bo ryzyko, że nie jest to świadoma i dobrowolna decyzja znacząco wzrasta). Nie chcę też tworzyć irytującego, infantylnego podziału, że dopiero, jak się zajmujemy naukami ścisłymi, a nie aktorstwem, wizerunkiem czy istnieniem i pachnieniem, zaczyna się nas traktować poważnie. Nas, kobiety. Wszyscy zasługujemy na szacunek niezależnie od tego, czy konstruujemy mosty, czy spędzamy czas fotografując kotki na instagrama.

Ale: jednak mnie rusza, że właśnie ten aspekt kariery Hedy Lamarr GW postanowiła uwypuklić w tytule. Że sprowadza wszechstronnie utalentowaną, błyskotliwą i skuteczną naukowczynię do fap-materiału.

Przychodzi mi do głowy, że niezależnie od tego, jak bardzo poważnie wejdziemy w role przez długie lata obstawiane wyłącznie przez mężczyzn, zawsze znajdzie się ktoś, kto przypomni, że furda rad, polon czy FHSS – naszym podstawowym zadaniem jest się podobać.

No więc ja osobiście wolę tu mieć wybór, czego sobie i Wam życzę z okazji Dnia Feministki.

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Przeszła do historii grając orgazm

  1. nie do końca (na podstawie li tylko załączonego zrzutu ekranu z, jak mniemam, wpisu na facebooku) zgadzam się z zarzutem, bo już z samego nagłówka, a konkretniej drugiego zdania wynika, że zdaniem autora nie odgrywanie orgazmu było głównym osiągnięciem pani Lamarr. Więcej, wskazuje, że inne osiągnięcie (jakie? to już faktycznie trzeba artykuł przeczytać, przy założeniu, że odbiorca jeszcze nie wie) było ważniejsze. Więc nie wiem, czy można tu przypisać złą wolę dziennikarzom Gazety.

    Polubienie

skomciaj mię

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s